BMC

Společnost BMC

Společnost BMC byla založena roku 1994 a sídlí v kraji hodin a hodinek, v Grenchenu ve Švýcarsku. V roce 2000 se BMC stalo partnerem švýcarského profesionálního týmu Phonak. V tomto roce do společnosti vstoupil i Andy Rihs s vizí špičkové práce s karbonem, s přáním tvořit Porsche mezi koly. Firma se měnila a vyvíjela, až vzniklo vývojové centrum Impec Advanced R&D lab. Preciznost a inovativní přístup k řešení problémů a řady výzev v cyklistice je to, co dělá značku BMC.

Tři základní hodnoty

ŠVÝCARSKÁ KVALITA

Švýcarsko je celosvětově známo výrobou produktů absolutně nejvyšší kvality. Autentická švýcarská preciznost nevyvratitelně kola BMC odlišuje od jejích konkurentů.

PRÉMIOVÝ PRODUKT

BMC je profilovaná jako prémiová a nejinovativnější značka jízdních kol, která se koncentruje na přidanou hodnotu a snahu být vždy nejlepší ve své třídě.

VÝKONNOSTNÍCH CYKLISTIKA

BMC je domovem výkonnosti napříč cyklistickým průmyslem – na silnici, v triatlonu, v cyklokrosu, na dráze a v horských kolech. Na našich kolech vyhrávají nejlepší závodníci napříč všemi cyklistickými disciplínami.

Vývoj

Některé společnosti to nazývají vývojovým procesem, pro nás je to vášeň a vzrušující hledání nových možností při vývoji a konstrukci špičkových kol. V Impec Advanc R&D Lab u nás v Grenchenu dokážeme simulovat chování našich výrobků v těch nejnáročnějších podmínkách a posléze je i testovat. Ráno navrhneme řešení, dopoledne ho zrealizujeme, v poledne vyzkoušíme na společné vyjížďce a poté již následuji testování jezdci a profesionálními závodníky a závodnicemi, které podporujeme.

Filosofie

Stejně jako je pro jezdce a závodníky důležitý maximální výkon, tak pro nás je tím pohled na svět cyklistiky a vývoj z trochu jiné perspektivy. Neděláme to proto, abychom se odlišili. Ze zkušenosti totiž víme, že nejlepší řešení nemusí vždy být ta konvenční. To je důvod, proč je BMC hned rozpoznatelné. BMC vždy bude vyčnívat z řady, pokud je řeč o designu a výkonu. Proto BMC oslovuje zákazníky, kteří ocení propojení švýcarského přístupu k řešení problémů a profesionálních závodů.

Závodní týmy

BMC podporuje a vybavuje světové šampiony dneška i budoucnosti. Cadel Evans, Philippe Gilbert, Tejay van Garderen, Greg van Avermet, Peter Velits, Julien Absalon, Lukas Flückiger, Corrine Abraham a celou řadu dalších jmen spojuje kolo BMC, na kterém dosáhli svých úspěchů. Najdete nás od silničních, přes horské až po triatlonové závody té nejvyšší prestiže a kvality po celém světě.