Oblíbené (0)
Hledat
Nákupní košík
Filtry
Velikost kol
Brzdy
Řazení
Motor
Materiál rámu
Model roku
Cena
od: 0 do: 68 990
Zobrazit

Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH

FOCUS

 

Po několika měsíčních jednáních jsme byli tímto celosvětově známým výrobcem vybráni jako partner, potažmo regionální zástupce pro český trh a jeho modely tedy můžete postupně nacházet v naší nabídce.

 

Kola Focus uspokojí širokou cyklistickou veřejnost. V portfóliu objevíte horská kola Focus, silniční kola Focus, trekingová kola Focus, ale také městská kola Focus a fitness kola Focus. Na něžné pohlaví německá firma též myslí, dámská kola Focus uspokojí každou ženu. A jelikož se na kole jezdí i v zimě, nabízíme také cyklokrosová kola Focus.

 

Horská kola Focus se vyrábí ve dvou velikostních provedních. Můžete si pořídit 26" horská kola Focus nebo horská kola Focus s 29" koly. Můžete si je koupit jak v provední hardtrail, tak i v celoodpruženém provedení. Horská kola Focus jsou vyráběna z karbonu i z hliníku. Záleží na každém co preferuje a kolik chce do kola investovat. Karbonové rámy jsou lehčí, ale dražší.

 

Silniční kola Focus tvoří podstatnou část výroby této německé firmy. Na vývoji silničních kol firma spolupracuje s profesionálními stájemi Kaťuša a AG2R LA MONDIALE. Proto lze silničním kolům Focus určitě věřit. Silniční kola Focus se vyrábí v karbonovém i hliníkovém provedení.

V nabídce Bikegallery ale objevíte další silniční kola různých výrobců.

 

Značka Focus je kompletně vyráběna a kontrolována v Německu v Cloppenburgu a je na ní znát pověstná preciznost a komponentová vyváženost se kterou jsou sestaveny jednotlivé modely. Focus to je zkrátka inovace v oblasti technologií a designu. Ideální koordinace všech zúčastněných stran je třeba v oblasti vývoje, výroby a designu. Kola Focus jsou kontinuálně dále rozvíjena v expertním týmu složeném z německých inženýrů, vědců, profesionálních cyklistů(profesionální tým Kaťuša), projektantů a techniků. Pod přísnými dohledy tamních testovacích inženýrů a neomylných zkušebních strojů, musí být všechny nové nápady, prototypy, jednotlivé díly a komponenty podrobeny nejtěžším zkouškám.Focus má k dispozici jedno z nejmodernějších a největších testovacích center v Evropě.

Prototypy, jednotlivé části, součásti a všechny modely výroby jsou důkladně testovány v těchto "mučírnách materiálu" . Zkušební inženýři spoléhají nejen na své dlouholeté zkušenosti a odborné znalosti, ale také především na výsledky posledních testovacích zařízení. Při testovacích zkouškách ,které jsou prováděny podle normy DIN, jsou limity ale nastaveny tak,že tohoto tu ještě nebylo dosaženo. FOCUS testuje nad mezinárodními normami a má k dispozici vlastní testovací programy - na extrémní napětí a největší zátěž pro kola.

Hliníkové rámy na kolech Focus jsou zpracovány technologií hydroforming. Hydroforming umožňuje německým inženýrům modelovat trubky a profily z hliníku. Nezpracované trubky změní tvar pod vysokým vnitřním tlakem vody. Je to pak obrovský rozdíl na kvalitě a váze rámu a to se pak odráží v celém jízdním kole Focus,když toto zvyšuje samozřejmě jeho výkon.

Na carbonových rámech Focus jsou pak použita vysoce kvalitní uhlíková vlákna,např. FOCUS Izalco se může pochlubit lepší úrovní tuhosti a je celý o 150g lehčí. Nově vyvinutý režim zušlechtění a specializované pryskyřice umožňují spoustu záhybů a zvláště hladké zpracování carbonu na vnitřní straně rámu. I přes snížení tloušťky stěny rámu skutečně toto zvyšuje jeho tuhost.Toto je jen několik poznámek k výrobě a strategii této ryze německé značky.