Jiří Vent

Narodil jsem se v roce 1972 v Žatci. Od dětství jsem se zajímal o různé sporty, ale na den, kdy zvítězila cyklistika, si pamatuji naprosto přesně. Bylo mi 10 let, když se v mém rodném městě konaly cyklokrosové závody, kterých se mimo jiné účastnili taková jména jako M. Fišera a R.Šimůnek, v té době Mistři světa této disciplíny. Druhý den jsem potají odstrojil tátův Favorit a vydal se s kamarády na trať závodu. Znamenalo to výprask, ale také začátek mé sportovní kariéry. Již další víkend jsem startoval na svém prvním cyklokrosovém závodě.

 

 

Přihlásil jsem se do cyklistického oddílu v Žatci a později přešel do tréninkového střediska mládeže v Lounech, kterým prošla řada československých reprezentantů. Tady jsem se naučil všem disciplínám cyklistiky, na podzim se závodilo v cyklokrosu a na jaře a v létě se kombinovala dráha se silnicí. Již v dorosteneckých kategoriích se mi podařilo vyhrát několik titulů Mistra republiky jak na silnici tak na dráze. Po dobrých výsledcích jsem se dostal do Střediska vrcholového sportu Dukla Praha a poté do reprezentace. V dresu Dukly Praha jsem absolvoval během několika let množství velkých silničních závodů, například okolo Holandska, Německa nebo Chorvatska a další závody v Itálii, Belgii, Francii atd. Na dráze jsem se účastnil závodů Světového poháru, Mistrovství světa v letech 1989, 1990, 1994 a 1995 a v neposlední řadě Olympijských her v Barceloně v roce 1992.

 

 

V dalších letech se česká cyklistika potýkala s řadou nejen pouze finančních problémů, moje nespo-kojenost rostla a v roce 1996 jsem se rozhodl ukončit kariéru. Odjel jsem na zkušenou do USA, kde jsem strávil zhruba 3 roky. Pracoval jsem v New Yorku a procestoval velkou část USA a Kanady. Bez kola jsem dlouho nevydržel a koupil jsem si silniční kolo značky Cannondale. Tuto značku jsem již znal ze svých závodních let a musím říct, že to bylo jedno z nejlepších silničních kol, které jsem kdy jezdil. V USA jsem navštívil řadu Bike shopů a objevil spoustu značek, které u nás chybí. Vyzkoušel jsem také servis, styl prodeje, přístup k zákazníkovi a jisté je, že se máme stále co učit.
Po návratu z USA jsem krátce pracoval ve firmě, která se zabývala dovozem kol a komponentů. Poté jsem založil vlastní společnost BikeStar, s r.o., která se zabývá dovozem a distribucí značek převážně z USA.
V roce 2009 jsme otevřeli prodejnu Bike Gallery, kde bych chtěl využít všech svých dosavadních zkušeností, ať už obchodních nebo jako bývalého profesionálního cyklisty, který se stále o tento sport hodně zajímá. Budu rád, když se přijdete osobně podívat.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení