Test zimních treter NW CELSIUS XC ARCTIC GTX

Osobně testujeme

Tak konečně napadl sníh a můžeme v BikeGallery řádně otestovat tretry NORTHWAVE CELSIUS XC ARCTIC GTX.

Již delší dobu máme v hledáčku ZIMNÍ tretry které by byly vhodné do našich podmínek a jakmile se nám dostali do ruky NW tretry v nejteplejší specifikaci ARCTIC, tak jsme měli jasno.

zimn___tretry_nw

 

Teplotní komfort

Díky membráně Gore-Tex, která pomáhá chránit před větrem a vodou, tretry využijete v teplotním rozmezí 10°C až -10°C. Testovali jsme při -5°C s merino ponožkami Castelli GREGGE 15 a nohy byly i po více jak 2 hodinách stále v teple a suchu.

Obouvání

Do treter se příjemně a rychle obouvá a to hlavně díky dvěma horním poutkům u kotníku, zvýšená pružná manžeta zabraňuje padání sněhu do vnitřku tretry a zajistí suché nohy i při odstřikování vody od předního kola.

Reflexní prvky zajišťují skvělou viditelnost i za zhoršeného počasí a nebo při nočních vyjížďkách. Tvrdost podrážky 8 je dobrý kompromis pro optimální přenos síly do pedálu a schopností chůze, když je v těžkém terénu potřeba tlačit kolo. Hmotnost ve velikosti 45 je 460g.

Pokud hledáte tretry na ježdění do práce nebo po městě, pak bych volil model X-Celsius Arctic GTX který má plochou podrážku Michelin Explorer.

Závěrem

Hřejivá, pohodlná tretra pro aktivní cyklisty za rozumné peníze. Doporučujeme o 0,5 čísla větší než letní tretry. Rozhodně neuděláte chybu a není ani pochyb o dlouhé životnosti - na webu road.cc získali hodnocení 9/10.