Vážení zákazníci. díky opatřením vlády ČR je prodejna otevřená pouze pro výdej objednávek. SERVIS funguje bez omezení.

Test zimních treter NW CELSIUS XC ARCTIC GTX

Osobně testujeme

Tak konečně napadl sníh a můžeme v BikeGallery řádně otestovat tretry NORTHWAVE CELSIUS XC ARCTIC GTX.

Již delší dobu máme v hledáčku ZIMNÍ tretry které by byly vhodné do našich podmínek a jakmile se nám dostali do ruky NW tretry v nejteplejší specifikaci ARCTIC, tak jsme měli jasno.

Northwave Celsius XC Arctic GTX MTB Winter Shoes

 

Teplotní komfort

Díky membráně Gore-Tex, která pomáhá chránit před větrem a vodou, tretry využijete v teplotním rozmezí 10°C až -10°C. Testovali jsme při -5°C s merino ponožkami Castelli GREGGE 15 a nohy byly i po více jak 2 hodinách stále v teple a suchu.

Obouvání

Do treter se příjemně a rychle obouvá a to hlavně díky dvěma horním poutkům u kotníku, zvýšená pružná manžeta zabraňuje padání sněhu do vnitřku tretry a zajistí suché nohy i při odstřikování vody od předního kola.

Reflexní prvky zajišťují skvělou viditelnost i za zhoršeného počasí a nebo při nočních vyjížďkách. Tvrdost podrážky 8 je dobrý kompromis pro optimální přenos síly do pedálu a schopností chůze, když je v těžkém terénu potřeba tlačit kolo. Hmotnost ve velikosti 45 je 460g.

Pokud hledáte tretry na ježdění do práce nebo po městě, pak bych volil model X-Celsius Arctic GTX který má plochou podrážku Michelin Explorer.

Závěrem

Hřejivá, pohodlná tretra pro aktivní cyklisty za rozumné peníze. Doporučujeme o 0,5 čísla větší než letní tretry. Rozhodně neuděláte chybu a není ani pochyb o dlouhé životnosti - na webu road.cc získali hodnocení 9/10.