Cannondale Topstone 4 - nový levný "záklaďák"

Americký Cannondale přejmenoval a komplet "přeobsadil" svou hliníkovou řadu štěrkotetů a takto vypadá nejlevnější z nich...

Autor: Petr Bureš
Foto: Petr Bureš
www.mtbs.cz
Cannondale Topstone 4 - nový levný "záklaďák"
 

Recept na úspěšný gravelbike, alespoň co se prodejů týká, je v jednoduchosti, univerzálnosti, odolnosti, ale také rozumné ceně. Ano, na trhu najdeme mnoho sériových gravelů s cenovkou hodně přes stotisíc, ale prodejní rekordy se realizují na opačné straně barikády tam, kde cenovka začíná dvojkou maximálně trojkou.

Cannondale, byť je jeho doménou práce s ultralehkým karbonem, špičkovými komponenty a technologiemi, umí nakouknout i do opačné strany spektra dostupných biků, a kde jinde o tom přesvědčit než právě mezi gravelbiky. Ano, řeč bude dneska o hliníkových modelech Topstone, konkrétně o nejlevnějším z nich, který nově nabízí alternativní osazení, neokoukanou barvu a cenovku, kterou byste u Cannondale nečekali.

Vše je postaveno na stejném rámovém základu, jako ostatní hliníkové modely Topstonu. SmartForm C2 Alloy trubky jsou zde decentně tvarovány. Dominuje jim od hlavy se zužující horní rámovka, ale také mírně prohnutá sedlová trubka.

Co je v dané cenové kategorii unikát, je karbonová přední vidlice, lakovaná do stejné barvy s rámem. Mimochodem, právě barva je také nová a neokoukaná. Cannondale ji nazývá Alpine a musím říct, že v reálu je opravdu krásná a v kombinaci s plášti se světlými boky dělá dojem daleko dražšího biku.

Na rámu najdeme pochopitelně spousty pinů pro montáž doplňků a příslušenství, ale také kompletně vnitřní vedení kabeláže. Tedy abych to upřesnil, tak v rámu je veden bovden přehazovačky ke středovému složení a dál už pokračuje jen samotné lanko, a to až ke spodní zarážce před zadní patkou, odkup navazuje krátký lankový oblouk k přehazovačce.

Robustními sváry je vyvařené středové složení, ukrývající závitový BSA domeček, ale za povšimnutí stojí také zajímavě jednostranná navářka pro uchycení blatníku s připraveným závitem pro šroub.

Rám i vidlice samozřejmě počítají í s klasickými pevnými osami, ale také samozřejmě s flatmout uchycením kotoučových třmenů vpředu i vzadu. A pokračuje také minimalistický styl designu laku, který sází na jednobarevné provedení s pouze malým logem Cannondale po stranách horní rámovky a decentním nápisem Topstone na její horní straně.

Další modely Topstone v galerii :