Ostrý jako břitva – nový Scalpel

Legitimně rychlejší. Výrazně lehčí. Komplexně lepší. To je nový přepracovaný celoodpružený model Scalpel, jež zaručeně podpoří váš výkon. Progresivní geometrie a nový systém odpružení FlexPivot poskytují nepřekonatelnou trakci, neuvěřitelný výkon a plnou kontrolu během jízdy.  Prozíravě rychlý. Neuvěřitelně zábavný.

Šíleně lehký. No a co?

Při hmotnosti 1910 g, včetně tlumiče na rámových komponentů, je nový Scalpel jeden z nejlehčích celoodpružených XC modelů světa. A to je to nejmenší, co vám může nabídnout.

 

Je to celé o systému odpružení.

Nový Scalpel disponuje tím nejlepším a nejpokročilejším odpruženým systémem, jež je u XC biků využíván. Patentovaný systém FlexPivot zajišťuje lepší záběr and vyšší rychlost. A přitom nic neváží.

FlexPivot

Neuvěřitelně odolný. Neuvěřitelně flexibilní. Tyto patentované zplošťelé karboné vzpěry virtuálně nahrazují komplexnější systém Horst link. Zároveň však poskytují vyšší tuhost a nižší hmontnost než klasický ložiskový systém. A to jsme ještě nezmínili naprostou bezúdržbovost tohoto systému.

Náš nový Scalpel přichází ve dvou odlišných konfiguracích: ultralehký XC závodní speciál Scalpel and agresivnější trailově zaměřený Scalpel SE. Vaše rychlost. Váš styl.

Scalpel - ultmátní XC závodní stroj.

Chcete s jistotou balancovat na hraně svého výkonu? Potřebujete nový model Scalpel. Se 100 mm zdvihu vpředu i vzadu, ostřílenou vidlicí Lefty Ocho a lehoučkými komponenty má nový Scalple všechny předpoklady vyhrát Světový pohár i váše místní oblíbené klání.

Scalpel SE - ultimátní trailová mašina

Maratonský závoďák a vysokorychlostním vládce trailů. Všechny výhody super lehkého a rychlého XC biku a neutuchající zábavy na trailech v jednom. Díky navýšenému 120mm zdvihu, položenější geometrii a trailově zaměřeným komponentům nabízí nový Scalpel SE rychlost a hravost - vlastnosti, jež oceníte během závodu i trailové jízdy.

Moderní XC geometrie

Položenější, delší a nižší než většina XC modelů. Nový Scalpel vstupuje do hry s lepší stabilitou a větší jistotou bez sebemenšího kompromisu v hmotnosti a pohodlí.„Jsem velmi kriticky myslícím sportovcem. Jezdím tvrdě a stále hledám na svém biku nějaké nedokonalosti. Tady ale prostě není co vytknout.“
Henrique Avancini, 2018 Marathon World Champion

Díky servisnímu balíčku STASH kit budete připraveni poladit svého bika i mimo teritorium dílny. Součástí STASH kitu je sada na opravu bezdušových plášťů Dynaplug, multiklíč Fabric 8 v 1 a držák na CO2 bombičku. A pokud jste gramy posedlí jezdci, prohodtě je za nic nevážící plastovou krytku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení