Ostrý jako břitva – nový Scalpel

Legitimně rychlejší. Výrazně lehčí. Komplexně lepší. To je nový přepracovaný celoodpružený model Scalpel, jež zaručeně podpoří váš výkon. Progresivní geometrie a nový systém odpružení FlexPivot poskytují nepřekonatelnou trakci, neuvěřitelný výkon a plnou kontrolu během jízdy.  Prozíravě rychlý. Neuvěřitelně zábavný.

Šíleně lehký. No a co?

Při hmotnosti 1910 g, včetně tlumiče na rámových komponentů, je nový Scalpel jeden z nejlehčích celoodpružených XC modelů světa. A to je to nejmenší, co vám může nabídnout.

 

Je to celé o systému odpružení.

Nový Scalpel disponuje tím nejlepším a nejpokročilejším odpruženým systémem, jež je u XC biků využíván. Patentovaný systém FlexPivot zajišťuje lepší záběr and vyšší rychlost. A přitom nic neváží.

FlexPivot

Neuvěřitelně odolný. Neuvěřitelně flexibilní. Tyto patentované zplošťelé karboné vzpěry virtuálně nahrazují komplexnější systém Horst link. Zároveň však poskytují vyšší tuhost a nižší hmontnost než klasický ložiskový systém. A to jsme ještě nezmínili naprostou bezúdržbovost tohoto systému.

Náš nový Scalpel přichází ve dvou odlišných konfiguracích: ultralehký XC závodní speciál Scalpel and agresivnější trailově zaměřený Scalpel SE. Vaše rychlost. Váš styl.

Scalpel - ultmátní XC závodní stroj.

Chcete s jistotou balancovat na hraně svého výkonu? Potřebujete nový model Scalpel. Se 100 mm zdvihu vpředu i vzadu, ostřílenou vidlicí Lefty Ocho a lehoučkými komponenty má nový Scalple všechny předpoklady vyhrát Světový pohár i váše místní oblíbené klání.

Scalpel SE - ultimátní trailová mašina

Maratonský závoďák a vysokorychlostním vládce trailů. Všechny výhody super lehkého a rychlého XC biku a neutuchající zábavy na trailech v jednom. Díky navýšenému 120mm zdvihu, položenější geometrii a trailově zaměřeným komponentům nabízí nový Scalpel SE rychlost a hravost - vlastnosti, jež oceníte během závodu i trailové jízdy.

Moderní XC geometrie

Položenější, delší a nižší než většina XC modelů. Nový Scalpel vstupuje do hry s lepší stabilitou a větší jistotou bez sebemenšího kompromisu v hmotnosti a pohodlí.„Jsem velmi kriticky myslícím sportovcem. Jezdím tvrdě a stále hledám na svém biku nějaké nedokonalosti. Tady ale prostě není co vytknout.“
Henrique Avancini, 2018 Marathon World Champion

Díky servisnímu balíčku STASH kit budete připraveni poladit svého bika i mimo teritorium dílny. Součástí STASH kitu je sada na opravu bezdušových plášťů Dynaplug, multiklíč Fabric 8 v 1 a držák na CO2 bombičku. A pokud jste gramy posedlí jezdci, prohodtě je za nic nevážící plastovou krytku.